preview

Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

Video

PROFIL ŠKOLY

Střední škola elektrotechnická se specializuje na výuku výpočetní techniky a elektrotechniky. Sídlí v Lipníku nad Bečvou, kde nalezneme samotnou školu, budovu dílen, vlastní sportovní halu a domov mládeže s jídelnou a společenským/přednáškovým sálem. Žáci z větší vzdálenosti využívají ubytování v domově mládeže a domů jezdí na víkendy. Součástí školy je odloučené pracoviště v Přerově, tzv. polygon, které je špičkově vybavené pro odborný výcvik elektro oborů. Takových pracovišť je jen několik v České republice.

 

Střední škola elektrotechnická má za zřizovatele Olomoucký kraj. To mimo jiné znamená, že se na škole nehradí školné. Elektrotechnické obory jsou podporovány Olomouckým krajem formou prospěchového stipendia a stipendia za řádnou docházku.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

26-41-M/01 ELEKTROTECHNIKA

26-41-L/01 MECHANIK ELEKTROTECHNIK, SILNOPROUD, SLABOPROUD A ENERGETIKA

26-51-H/01 ELEKTRIKÁŘ - SILNOPROUD, SLABOPROUD A ENERGETIKA

26-51-H/01 ELEKTRIKÁŘ - SILNOPROUD, SLABOPROUD A ENERGETIKA

26-51-H/01 ELEKTRIKÁŘ,

Podrobné informace o škole

HISTORIE ŠKOLY

Současná Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou, Tyršova 781, vznikla sloučením elektrotechnických škol z Přerova a z Lipníku nad Bečvou v roce 2006.

 

HISTORIE STŘEDNÍ ŠKOLY ELEKTROTECHNICKÉ V LIPNÍKU NAD BEČVOU

Výuka řemeslných oborů má v Lipníku nad Bečvou více jak stoletou tradici. V bývalé budově školy na ul. Novosady 31 byla v roce 1897 zřízena průmyslová škola pokračovací pro místní živnostenské obory kovozpracující, dřevařské, obchodní a krejčovské. Vyučovaly se obory jako sedlář, pekař, zátkař, mlynář, cukrář, zubní technik, holič, kovář, kožešník, modelář, bednář, podkovář, studnař, zedník a železničář.

Od roku 1958 se škola zaměřuje zejména na výuku opravářů radiopřijímačů a televizní techniky. Vyučované obory byly ukončovány závěrečnou zkouškou a absolventi získali výuční list. Zájemci o školu přicházeli nejen z Moravy a Čech, ale i ze Slovenska.

Diskuze